Miejsce pracy:
Poznań
Obszar:
Księgowość

Data publikacji: 03.12.2018

Numer referencyjny: 180936_GK
Dla naszego klienta, jednego z największych i najbardziej rozpoznawalnych przedsiębiorstw teleinformatycznych w Polsce, poszukujemy eksperta na stanowisko:
Zastępca Głównej Księgowej
Miejsce pracy: Poznań
Obowiązki:
  • Przygotowywanie we współpracy z Głównym Księgowym śródrocznych i rocznych sprawozdań finansowych, konsolidacja sprawozdań
  • Nadzór nad prowadzeniem ewidencji księgowej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa
  • Nadzór i wsparcie merytoryczne dla zespołów księgowych (głównie prawo bilansowe oraz podatkowe)
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych i statystycznych jednostki dominującej oraz jednostek zależnych
  • Weryfikacja poprawności danych będących podstawą sporządzania deklaracji
  • Współpraca z organami skarbowymi, audytorami, firmami doradztwa zewnętrznego
Oczekujemy:
  • Wykształcenia wyższego kierunkowego (finanse, ekonomia, rachunkowość)
  • Kilkuletniego doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku, pracy w audycie lub doświadczenia na stanowisku kierowniczym
  • Uprawnień do usługowego prowadzenia ksiąg
  • Bardzo dobrej znajomości prawa bilansowego, IFRS, ustawy o rachunkowości, zagadnień związanych z konsolidacją, przepisów podatkowych
  • Mile widziane: certyfikat Dyplomowanego Księgowego, uprawnienia ACCA, biegłego rewidenta, lub w trakcie nabywania uprawnień biegłego rewidenta
  • Bardzo dobrej umiejętności czytania i interpretacji przepisów prawa
  • Znajomości systemów ERP w obszarze finansów oraz bardzo dobrej znajomości MS Excel
  • Dobrej organizacji pracy własnej oraz umiejętności efektywnego zarządzania czasem
  • Umiejętności nawiązywania pozytywnych relacji z ludźmi i skutecznej pracy w zespole
Oferujemy:
  • Możliwość nawiązania stabilnej i długotrwałej współpracy z dużą, polską i cenioną na rynku grupą kapitałową
  • Korzystny pakiet benefitów (abonament medyczny, dofinansowanie do karty sportowej, ubezpieczenie grupowe, zniżki na produkty, dofinansowanie do szkoleń)
  • Dowóz do Centrali firmy z pętli Górczyn i Junikowo
  • Pracę, do której przychodzi się z przyjemnością