PORADNIK
KANDYDATA
Przygotowujesz się do rozmowy rekrutacyjnej? Planujesz w najbliższym czasie zmienić pracę? Skorzystaj z porad ekspertów. Nasz Poradnik dedykowany jest zarówno osobom poszukującym pierwszej pracy, jak i nastawionym na rozwój, doświadczonym specjalistom. Sumienne przygotowanie do procesu rekrutacji w znaczący sposób zwiększy Twoje szanse na sukces zawodowy.
Zapraszamy do lektury.
TEMAT 1: Jak napisać CV?
Nie bez powodu mówi się, że sumienne przygotowanie jest kluczem do sukcesu. Tymczasem wielu kandydatów nie przykłada odpowiedniej wagi do napisania życiorysu. Statystyki nie pozostawiają złudzeń – krótki ogląd nadesłanych CV pozwala rekruterom wyeliminować ponad 75% kandydatów i jest podstawą do opracowania pytań i ukierunkowania rozmowy rekrutacyjnej.
W jaki sposób przygotować CV, aby zostać zaproszonym na rozmowę rekrutacyjną? 10 kluczowych porad.
- Profesjonalne zdjęcie – zgodnie z zasadą jak Cię widzą tak Cię piszą, zadbaj o fotografię, która wspomoże bodowe Twojego wizerunku jako specjalisty.
- Niezbędne dane kontaktowe – zamieść w CV aktualny numer telefonu i formalny adres e-mail (adresy e-mail typy: szalona-ja@gmail.com, mariolka91@onet.pl powinny posłużyć Tobie wyłącznie na użytek prywatny)
- Podsumowanie zawodowe – krótka informacja zawierająca takie dane jak obecnie pełnione stanowisko, cele zawodowe i mocne strony ułatwi rekruterowi szybką analizę Twoje CV.
- Wykształcenie zawodowe i szkolenia- zazwyczaj zamieszcza się w tym miejscu ostatni poziom edukacji, mile widziane są dodatkowe kursy związane z branżą.
- Dopasowanie treści CV do stanowiska – uwydatnij w opisie zawodowym te elementy, które są najbardziej spójne z zakresem zadań przedstawionym w ogłoszeniu.
- Największe osiągnięcia zawodowe – nie zapomnij, aby opisując zakres obowiązków podkreślić swoje największe sukcesy (np. największe projekty, wyniki sprzedażowe).
- Dodatkowe kwalifikacje i zainteresowania – pochwal się w CV ciekawymi lub związanymi z branżą zainteresowaniami i umiejętnościami, które wyróżnią Cię na tle innych kandydatów.
- Bezpieczny minimalizm – postaw się na miejscu osoby, która przegląda kilkadziesiąt CV dziennie i dokonaj selekcji informacji, które umieścisz w dokumencie.
- Przejrzysta struktura – dopracuj warstwę estetyczną, tak aby CV było czytelne, a ujęte w nim informacje zrozumiałe i klarowne.
- Forma zapisu – zdecyduj się na zapisanie życiorysu w najbardziej funkcjonalnym formacie PDF.
Po więcej szczegółów, odsyłamy Ciebie na naszego bloga [link]
TEMAT 2: Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?
tekst w opracowaniu
TEMAT 3: Jak stworzyć profesjonalny profil na portalu społecznościowym?
TEMAT 4: Zakazane pytania na rozmowie rekrutacyjnej
DLA FIRM